واحه ای در این نزدیکی ...!

تالمات و تاملاتی پیرامون فرهنگ و اجتماع به همراه کمی سیاست !

واحه ای در این نزدیکی ...!

تالمات و تاملاتی پیرامون فرهنگ و اجتماع به همراه کمی سیاست !

پیوندهای روزانه

از راهپیمائی 9 دی تا راهپیمائی اربعین !

يكشنبه, ۷ دی ۱۳۹۳، ۰۷:۲۳ ب.ظ


بسم الله الرحمن الرحیم

5سال پیش ، در چنین روزهایی غم بزرگی کشور را فراگرفته بود ، غمی که ناشی از کینه چندین ساله ی عده ای از سابقون نظام می بود . مملکت روزهای سختی را پشت سر می گذاشت ، خیابانهای تهران چند ماهی هست که رنگ آرامش را به خود نگرفته اند .! مردم ، خسته و خشمگین از جولان ضدانقلاب در تهران اند ، ضدانقلابی که حال باتمام توان به میدان آمده بود تا انتقام انقلاب 57 را از فرزندان انقلابیون بگیرد . ضدانقلابی که از یک دعوای درون حکومتی بهره برداری خود را کرد . دعوایی که میتوانست با عقل و تدبیر برخی خواص آرام شود ، 8 ماه به طول انجامید و کشور را در لبه پرتگاه قرار داد ! روز عاشورا فرارسید ! عاشورای دی ماه 1388 ! عاشورایی به رنگ خولی ها و ابن سعد های زمانه ! عاشورایی به رنگ هتک حرمت عزای ارباب ! عاشورایی به رنگ فتنه و تزویر ! 6 دی 88 لکه ی ننگی ست بر پیشانی مدعیان دروغین خط امام ! همان هایی که مردم را نشناخته اند و هنوز هم در منجلاب جهل خود غوطه ورند ! عاشورا فرا رسید ! هیچ کس فکرش راهم نمی کرد که این جماعت اینقدر قبیح باشند که در روز عزای ارباب رقص و پایکوبی کنند ! هذا یوم فرحت به آل زیاد و آل مروان ! خبر کوتاه بود : هلهله ی لشکر ابن سعد در خیابان های مرکزی تهران ...

واینگونه بود تا لکه ی ننگی بر دامن فتنه گران افتاد و جهل و عناد و مستی قدرت، آنان را چنان از خود بیخود کرده بود که لشکر اشقیا را خداجو نامیدند ! پناه می بریم به خدا از شر شیطان ! 

خبر ، به سرعت دهان به دهان می گشت ! مردم آماده انتقام شدند ! قیام آغاز شد ! مردم شهر به شهر به قیام کنندگان پیوستند ! ده ها میلیون نفر به خیابان ها آمدند ! تازه متوجه می شویم معنای کلام پیر خمین را که گفت :

من با جرأت مدعی هستم که ملت ایران و توده ی میلیونی آن در عصر حاضر، بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله (ص) و [بهتر از مردم] کوفه و عراق در عهد امیرالمومنین و حسین بن علی (صلوات الله و سلامه علیهما) می باشند .

طومار داعشیان 88 پیچیده شد همانطور که انتظار میرود طومار داعشیان عراق نیز با راهپیمایی ده ها میلیونی اربعین پیچیده شود!

واین همان معنای عشق است ! عشق به حسین ! 


پ.ن:به زعم خودم متن خوبی از آب درنیومد...

موافقین ۲ مخالفین ۰ ۹۳/۱۰/۰۷
حمید احدی