واحه ای در این نزدیکی ...!

تالمات و تاملاتی پیرامون فرهنگ و اجتماع به همراه کمی سیاست !

واحه ای در این نزدیکی ...!

تالمات و تاملاتی پیرامون فرهنگ و اجتماع به همراه کمی سیاست !

پیوندهای روزانه

۳ مطلب در تیر ۱۳۹۳ ثبت شده است

رونوشت به ذوب شدگان در ایالات متحده ...

شنبه, ۲۸ تیر ۱۳۹۳، ۰۶:۴۳ ب.ظبعد از روی کار آمدن دولت اعتدال و تدبیر!!! در این مملکت عده ای خواسته و ناخواسته در راستای عادی سازی روابط با ایالات متحده تلاش های وصف نشدنی را بکار بردند تا بالاخره مسئولین مملکتی ما نیز طعم دور یک میز نشستن با مقامات امریکا را بچشند . البته این تلاش ها از صدر دولت یعنی شخص رئیس جمهور و وزرا و مشاورین بود تا پادو های رسانه ای حضرات !!!

من حیث المجموع نتیجه ی این تلاش ها مکالمه ای دکتر روحانی با اوباما در سفر به نیویورک و نشست ظریف با کری در سازمان ملل بود که تبدیل به بمب خبری در دنیا شد که در انتها به فضاحتنامه ی ژنو منتهی شد .

حتی در برهه ای از زمان حضرات رسانه ای تجدیدنظر طلبان حذف شعار مرگ برآمریکا را در تجمعات 13 ابان و 22 بهمن خواستار شده بودند که حضور مردم و شعارهای مردم همه چیز را مشخص کرد . در کل کاملا مشخص و واضح است که عده ای در این راستا تلاش بی وقفه ای را به راه انداخته اند  تا به قول مقتدای انقلاب چهره آمریکا را بزک کنند .


یک عده سعی نکنند چهرهی آمریکا را بزک کنند، آرایش کنند، زشتیها و وحشتآفرینیها و خشونتها را از چهرهی آمریکا بزدایند در مقابل ملت ما، بهعنوان یک دولت علاقهمند، انسانْدوست معرفی کنند؛ اگر سعی هم بکنند، سعیشان بیفایده است.

(بیانات در دیدار مردم آذربایجان - 1392/11/28


نمونه های اخیر بزک کردن چهره ایالات متحده نیز در قضیه داعش نمود پیدا کرد که برخی رسانه های مغرض داخلی بر طبل مذاکره با امریکا در خصوص مقابله با داعش کوبیدند غافل از اینکه این گونه گروهک ها ساخته و پرداخته ی سیاست های امریکا و اسرائیل است .

و حال در جنایت رژیم کودک کش صهیونیستی در غزه همه چیز مشخص شد و حمایت باراک اوباما از حمله به غزه بار دیگر چهره ی ضد انسانی و اسلامی ایالات متحده را نشان داد و در حقیقت طبل رسوایی ذوب شدگان در ایالات متحده بار دیگز به صدا درآمد.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۸ تیر ۹۳ ، ۱۸:۴۳
حمید احدی

ذِکرُ المَوتِ یُمیتُ الشَّهَواتِ فی النَّفسِ

چهارشنبه, ۱۱ تیر ۱۳۹۳، ۱۲:۰۹ ب.ظ


عَجِبتُ لِمَن یَری أنَّه یَنقُصُ کُلَّ یَوم فی نَفسِهِ وَ عُمُرِهِ وَ هو لا یَتاهَّبُ لِلمَوتِ.

در شگفتم از کسی که می بیند هر روز از جان و عمر او کاسته می شوذ، امّا برای مرگ آماده نمی شود.

شرح آقا جمال الدین خوانساری بر غررالحکم و دررالحکم ج4 ، ص336 ح6253 - تصنیف غررالحکم و دررالکلم ص163 ، ح3156


ذِکرُ المَوتِ یُمیتُ الشَّهَواتِ فی النَّفسِ ، و یَقلَعُ مَنابِتَ الغَفلَة ِ، و یُقَوّی القلبَ بمَواعِدِ اللّه ، و یُرِقُّ الطَّبعَ ، و یَکسِرُ أعلامَ الهَوى و یُطفِئُ نارَ الحِرصِ ، و یُحَقِّرُ الدُّنیا؛

یاد مرگ، خواهش هاى نفس را مى میراند و رویشگاه هاى غفلت را ریشه کن مى کند و دل را با وعده هاى خدا نیرو مى بخشد و طبع را نازک مى سازد و پرچم هاى هوس را درهم مى شکند و آتش حرص را خاموش مى سازد و دنیا را در نظر کوچک مى کند.

بحار الأنوار(ط-بیروت) ج6، ص133، ح32 - {شبیه این حدیث در مصباح الشریعه ص171 }


مَنْ عَطَفَ عَلَیْهِ اللَّیْلُ و َالنَّهارُ اَدَّباهُ وَ اَبلَیاهُ وَ اِلَى الْمَنایا اَدْنَیاهُ؛

شب و روز بر هر کس بگذرد، او را ادب مى‏ کند، فرسوده ‏اش مى ‏نماید و به مرگ نزدیکش مى ‏سازد

تصنیف غرر الحکم و دررالکلم ص133۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۱ تیر ۹۳ ، ۱۲:۰۹
حمید احدی

بازگشت احمدی نژاد ... ؟!

پنجشنبه, ۵ تیر ۱۳۹۳، ۱۰:۵۷ ب.ظچند روزی ست که خبرهای جسته و گریخته ای از حضور مجدد محمود احمدی نژاد در فضای سیاسی کشور می شنویم . خبرهایی که بوی بازگشت می دهد . از سخنرانی در مشهد گرفته تا نقل قولهایی از وی مبنی بر کنار گذاشتن مشایی و ...

البته برخی از جریانات مخالف دولت نیز با موج سواری بر این فضا و با هیجانی کردن فضا قصد ایجاد نوستالوژی احمدی نژاد را دارند تا زمینه را برای بازگشت وی به عنوان منجی وضع موجود فراهم کنند ، که متاسفانه برخی از گروه های حزب اللهی نیز در دام این طیف افتاده اند و مدام بر طبل بازگشت احمدی نژاد می کوبند !

از تمامی این موضوعات بگذریم ولی ذکر چند مطلب خالی از لطف نباشد و آن اینکه احمدی نژاد همان شخصی است که 11 روز خانه نشینی کرد که حتی خاتمی و هاشمی هم جرات چنین کاری را نداشتند ! احمدی نژاد همان شخصی است که گفت مشایی یعنی من و من هم یعنی مشایی ! احمدی نژاد همان شخصی است که برای اولین بار با شخصی برای تبث تامش در وزارت کشور حضور پیدا کرد ! احمدی نژاد همان شخصی است که در بهمن91 در مجلس یاعث تنش و تشنج شد ! احمدی نژاد همان شخصی است که با نامه نگاری های بی مورد خود با رئیس قوه قضاییه باعث ایجاد هزینه های سنگینی برای نظام شد ! احمدی نژاد همان شخصی است که با انجام کاری های منفی خود درسطح جامعه موجبات پیروزی دولت اعتدال را فراهم آورد ! .......

این ها نمونه های کوچکی از کارهای غیر قانونی و کودکانه احمدی نژاد بود که از ریاست جمهور مملکت اسلامی ما چنین کارهایی عجیب و بعید است .

به هر حال بازگشت به احمدی نژاد یک خطای بزرگ و استراتژیک برای جریان حزب الله محسوب می شود که این اشتباه از جنس همان اشتباه سال گذشته گروه های حزب اللهی در انتخابات 92 به حساب می آید که امید است با هشیاری کامل از بوقوع پیوستن این فاجعه جلوگیری شود .

پ.ن1:دولت نهم یکی از ممتاز ترین دولت های پس از انقلاب است .

پ.ن2:صحبت اصلی ما در خصوص عملکرد دوره دوم آقای احمدی نژاد است که عملا تمامی کارهای درخشان دولت نهم را زیر سوال برد.

پ.ن3:جریان حزب الله باید با فکر و تحلیل و با چشمانی باز فضا را رصد کرده و به دور هر گونه هیجان در انتخاباتهای آتی اقدامی موثر در فضای سیاسی کشور داشته باشد. 

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۵ تیر ۹۳ ، ۲۲:۵۷
حمید احدی